Trzeci, ostatni nabór projektów w Programie URBACT II już otwarty!
15 grudnia 2011 w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyły się warsztaty informacyjne poświęcone trzeciemu, ostatniemu już naborowi projektów w ramach Programu URBACT II.
6f47ecf5cd0ec13abda50564008672a12bb34cd9.jpg

15 grudnia 2011 w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyły się warsztaty informacyjne poświęcone trzeciemu, ostatniemu już naborowi projektów w ramach Programu URBACT II.

Celem warsztatów było przybliżenie miastom Programu URBACT oraz wymiana praktycznych spostrzeżeń zaprezentowanych przez wybrane miasta uczestniczące w zamkniętych już projektach URBACT: Open Cities (Poznań), RegGov (Ruda Śląska) i Hero (Lublin). Ponadto przedstawiciele Sekretariatu URBACT prezentowali szczegóły dotyczące obecnego naboru projektów.

 

Prezentacje ze spotkania:

Program URBACT II 

Trzeci nabór projektów – j. angielski 

MRR – URBACT w Polsce

Działalność Krajowego Punktu Kontaktowego URBACT w Polsce 

Projekt Open Cities – Poznań 

 

Ogłoszony nabór dotyczy stworzenia maksymalnie 19 nowych sieci tematycznych i jest otwarty do 15 marca 2012 do godz. 14.00.

 

Sieci tematyczne wybierane w obecnym konkursie mają się skupić na wspieraniu procesu wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się pomiędzy miastami europejskimi w zakresie nowych narzędzi i polityk zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju miejskiego. Oprócz wiedzy praktycznej pochodzącej z międzynarodowej współpracy w ramach sieci, każdy z partnerów projektu będzie musiał ściśle współpracować z lokalnymi partnerami w przygotowaniu Lokalnego Planu Działania.

Tematyka projektów:

MIASTA INNOWACYJNE

  1. promowanie innowacji i gospodarki opartej na wiedzy (lokalny rozwój gospodarczy, otwarte innowacje, itp.) 
  2. promowanie innowacyjnych sposobów rozwiązywania problemów społecznych (innowacyjne usługi, kapitał  ludzki, itp.)
  3. promowanie zatrudnienia i wspieranie mobilności pracowników
  4. promowanie przedsiębiorczości

MIASTA ZRÓWNOWAŻONE

  1. niskoemisyjny i efektywny energetycznie rozwój gospodarczy miast (zrównoważony transport, mieszkalnictwo, adaptacja do zmian klimatu oraz przeciwdziałanie im, ochrona środowiska, przekształcanie nieużytków miejskich, itp.) 
  2. wspieranie planistycznych działań miast oraz efektywna administracja publiczna (kurczące się miasta, powiązania miasto-otoczenie, zarządzanie centrami miast, itp.)

MIASTA INTEGRUJĄCE

  1. promowanie aktywnej integracji określonych grup (młodzi ludzie, osoby starsze, imigranci, kobiety, bezdomni, itp.) 
  2. ułatwianie rewitalizacji  zdegradowanych dzielnic oraz walka z ubóstwem

 

Szczegóły dotyczące nabory projektów dostępne są w języku angielskim na stronie internetowej URBACT