Elfy, bałwanki, śnieżynki i roześmiani torunianie towarzyszyli włączeniu świątecznych iluminacji i światełek na choince na starówce.

Uroczyste włączenie światełek na 12-metrowej choince „Nowości” nastąpiło w świątecznej już oprawie 1 grudnia 2017 roku. To wydarzenie miało niemal świąteczną oprawę - na Rynku Staromiejskim można było spotkać spacerujące elfy, bałwanki, śnieżynki. Zimowe i świąteczne piosenki zaśpiewały dzieci z Małej Rewii. Wokół choinki zaś zebrały się uśmiechnięte dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, Domu Harcerza. Cała starówka zaś udekorowana na tę okazję została nową świąteczną iluminacją. Oprócz choinki, starówkę zdobią m.in bombki na latarniach, elementy dekoracyjne montowane pod latarniami kinkietowymi oraz łańcuchy świetlne montowane nad ulicami, a także świetlne postaci aniołów i Świętego Mikołaja.

- Aby nasze miasto zyskało świąteczną oprawę, przygotowaliśmy tę wspaniałą dekorację. Jeśli rozejrzymy się dokoła, zobaczymy mnóstwo świecących ozdób. Wszystko po to, żebyśmy poczuli się świątecznie, uroczyście i radośnie – powiedział prezydent Michał Zaleski.

Choinka „Nowości” to już tradycja w naszym mieście. W tym roku drzewko stanęło obok pomnika Mikołaja Kopernika już po raz 30. W tym roku przywiezione zostało z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń.