Zwolnienia z podatku od nieruchomości dla budynków i gruntów zajętych na potrzeby inkubatorów przedsiębiorczości – taki projekt uchwały przekazany został przez prezydenta Tarnowa radnym miejskim.

Zwolnione z podatku od nieruchomości miałyby być te podmioty, których nieruchomości, znajdujące się na terenie Tarnowa, o powierzchni nie mniejszej niż trzy tysiące metrów kwadratowych, zajęte zostałyby na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości. Zajętość rozumiana jest jako utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy.

– W Tarnowie dotychczas nie wprowadzaliśmy tego typu zwolnień podatkowych. Mają ona na celu między innymi zainicjowanie działań związanych z powstawaniem startupów – tłumaczy Marek Witek, dyrektor Wydziału Podatków i Windykacji magistratu. Zaproponowane przez prezydenta rozwiązanie zakłada też rozwój działalności inkubatorów. W tej chwili na terenie miasta funkcjonuje jeden taki budynek, którym zawiaduje Tarnowski Klaster Przemysłowy. A więc wejście w życie uchwały oznaczałoby możliwość zwolnienia od podatku od nieruchomości także dla spółki miejskiej.