Niebawem w Świnoujściu ruszy kolejna duża inwestycja drogowa. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie nowej obwodnicy, która ma połączyć przeprawę promową Centrum z centrum miasta.

Nowa obwodnica ma połączyć przeprawę promową Centrum (a później wyjazd z tunelu) z centrum miasta. Będzie alternatywą i odciążeniem dla obecnej ulicy Grunwaldzkiej oraz połączeniem drogowym ze Strefą Inwestycyjną Mulnik. W sumie będzie miała 1,3 km długości. Dodatkowo powstanie niemal 900 metrów nowej drogi biegnącej od ulicy Karsiborskiej do ulicy Steyera. Całość będzie połączona nowymi skrzyżowaniami z istniejącymi bocznymi ulicami.

Po obu stronach obwodnicy będą chodniki, do tego oczywiście zatoki postojowe i parkingi, wybudowana zostanie również trasa rowerowa. Inwestycja zacznie się od przebudowy sieci wodno – kanalizacyjnej i budowy nowego układu sieci deszczowej.

Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 15,5 mln złotych netto. Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 4 mln 465 tys. złotych.