W nadchodzącym sezonie turyści odwiedzający Świdnicę będą mogli skorzystać z dwóch nowych aplikacji ułatwiających poznawanie miasta. Pierwsza, zatytułowana „Z lotu kawki“ umożliwia zwiedzanie z fabułą

W nadchodzącym sezonie turyści odwiedzający Świdnicę będą mogli skorzystać z dwóch nowych aplikacji ułatwiających poznawanie miasta. Pierwsza, zatytułowana „Z lotu kawki“ umożliwia zwiedzanie z fabułą.

- Aby rozpocząć z nią zwiedzanie - do czego też zachęcam serdecznie świdniczan, należy pobrać na telefon aplikacje GeoFun, a następnie zeskanować znajdujący się przy Informacji Turystycznej w Rynku QRCode i od tego momentu legendarna świdnicka kawka poprowadzi nas wg swojej zabawnej fabuły 1,5 godzinną trasą – podkreśla Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Aplikacja powstała dzięki realizacji przez miasto polsko-czeskiego projektu "I małe jest piękne", dofinansowanego z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis i środków krajowych. Przejście trasą "Z lotu Kawki" będzie jednym z tematów spacerów turystyczno-historycznych po Świdnicy, które Referat Turystyki UM rozpocznie już 12 maja.

Drugą aplikacją, z którą można od marca zwiedzać Świdnicę to Footsteps - w jej ramach zostały stworzone 4 trasy tematyczne – Rodziny wypad do Świdnicy, Przez Świdnicę na rowerze, Barokowa Świdnica, Zabytki Książęcej Świdnicy.