Strzegom otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln. zł ze środków RPO na inwestycje na Grabach i w parku miejskim.

Zapowiadane inwestycje na Grabach i w parku miejskim (odcinek od Netto do ul. Dolnej) właśnie się rozpoczęły. Na tę inwestycję gmina Strzegom otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 5 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 2020.

Rewitalizacja parku miejskiego i dzielnicy Graby wpłynie na estetykę miasta i zdecydowanie poprawi jego wizerunek. Zakończenie prac nastąpi w 2019 r. Powstaną m. in.: plac zabaw na skwerze, zjeżdżalnie linowe i fontanna posadzkowa.

W kolejnym etapie przebudowany zostanie park miejski pomiędzy ul. Kasztelańską a Dolną. Powstaną fontanny, place i urządzenia zabawowe oraz atrakcyjna zieleń. Dla młodszego pokolenia powstanie park kalisteniczny, gdzie młodzież będzie mogła ćwiczyć na specjalnych drążkach i poręczach. Dodatkowo powstanie mały ogród botaniczny, pergola z huśtawkami, warzywnik miejski, podwyższona rabata - dostępna dla niepełnosprawnych i górka saneczkowa. Odrestaurowane zostaną mury miejskie, odbudowana będzie baszta na cele działalności wystawienniczej, prowadzonej przez organizacje pozarządowe.