W mieście przybywa miejsc stworzonych z myślą o szczególnych potrzebach osób starszych. Dzięki dofinansowaniu kwotą ponad 125 tys. zł będą środki na nowe wyposażenie i codzienną działalność.

Ponad 125 000 zł dofinansowania otrzymają podopieczni i członkowie Dziennego Domu „Senior+” i Klubów „Senior+”. Zastępca prezydenta Ewa Sowa podpisała umowę z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem.

W ramach programu „Senior+” w Stargardzie działają trzy placówki. To miejsca, do których chętnie przychodzą osoby starsze. Mają zapewnioną opiekę, posiłek, a także dowóz do placówki. Podopieczni biorą też udział w różnych zajęciach – m.in. sportowych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych. Oferta jest przeznaczona dla niepracujących osób powyżej 60 r.ż.

Kolejne środki posłużą na dalszą działalność Klubu „Senior+”. To miejsce prowadzone przez Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”. Znajdują się też mieszkania wspomagane dla seniorów. Członkowie biorą udział w różnorodnych zajęciach i wyjazdach. Oferta jest bardzo szeroka – osoby starsze ćwiczą, grają w planszówki, pielęgnują ogród, tańczą, a także uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Klub „Senior+” na os. Lotnisko otrzyma ponad 18 000 zł na bieżąca działalność.

Już wkrótce powstanie nowy Klub „Senior+”. Teraz działa tam Kawiarenka Senioralna Międzypokoleniowa. Pomieszczenia przy ul. Lotników 8 zostaną wyremontowane, pojawi się także odpowiedni sprzęt, który posłuży członkom nowego klubu. Na ten cel Stargard otrzymał dofinansowanie w wysokości 35 000 zł.