87,57% stargardzian biorących udział w niedzielę 9 kwietnia br. głosowaniu zdecydowało, że Rafał Zając będzie prezydentem miasta. Frekwencja w przedterminowych wyborach prezydenckich wyniosła 49,35%.

Rafała Zająca, kandydata niezależnego, poparło 22 694 mieszkańców. Na Ireneusza Rogowskiego (PiS) zagłosowało 2 769 osób (10,68%). Zofia Ławrynowicz (PO) zdobyła 452 głosy (1,74%).

Dziękuję wszystkim stargardzianom, którzy wzięli udział w wyborach. Decyzja o kandydowaniu zapadła w trudnych okolicznościach, po śmierci prezydenta Sławomira Pajora. Podjąłem ją w poczuciu odpowiedzialności za wszystko, co przez kilkanaście lat naszej wspólnej pracy zrobiliśmy w mieście. Mam satysfakcję, że o tym, w którym kierunku pójdzie Stargard rzeczywiście zdecydowali mieszkańcy. Wysoka frekwencja to święto demokracji – mówi Rafał Zając, dotychczasowy zastępca prezydenta miasta.

W niedzielę do urn poszło 26 249 osób – ponad 49% wszystkich uprawnionych do głosowania. Nowy prezydent Stargardu zostanie zaprzysiężony podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się jeszcze w kwietniu.