W Stargardzie trwają przygotowania do obchodów 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest już opracowany projekt graficzny logo „Stargard dla Niepodległej”.

Aktualnie miejskie instytucje oraz Urząd Miejski opracowują harmonogram imprez wchodzących w skład uroczystości poświęconych odzyskaniu niepodległości.

Jest już opracowany projekt graficzny logo „Stargard dla Niepodległej”. Logo będzie umieszczane w miejscach odbywania się imprez oraz na materiałach poświęconych obchodom rocznicy organizowanym w Stargardzie. Autorką projektu jest Alicja Terlikowska. Logo nawiązuje do marki miasta, jest zgodne z systemem identyfikacji wizualnej Stargardu, a kolorystycznie odnosi się do barw narodowych. Windery „Stargard dla Niepodległej” pojawiły się już podczas Biegu Pamięci „Tropem Wilczym” (4 marca).

Kalendarz imprez w Stargardzie poświęconych Niepodległej będzie bardzo bogaty w oryginalne wydarzenia kulturalne, edukacyjne, sportowe i społeczne. Wśród nich m.in. warsztaty wokalne, taneczne, artystyczne, wystawy muzealne, gra miejska „Barwy Wolności”, sadzenie krokusów i dębów, a także wiele, wiele innych imprez.