Sosnowiec będzie miał sieć wypożyczalni rowerowych. Infrastruktura zostanie udostępniona mieszkańcom w 2018 roku. To trzecia – po Katowicach i Gliwicach - inwestycja tego typu w województwie śląskim.

W Sosnowcu powstanie na początek 9 stacji wypożyczania i 130 rowerów.
Mimo, że wypożyczalnia rowerów miejskich w Sosnowcu jeszcze nie funkcjonuje, to w systemach firmy Nextbike, które służą do zarządzania stacjami rowerowymi w innych miastach zarejestrowało się już 1500 sosnowiczan. – To pokazuje jak duże zainteresowanie jest miejskim rowerem wśród mieszkańców Sosnowca. Warto też podkreślić, że będziemy pierwszym miastem, które oprócz tandemów udostępni trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych, a cała sieć wypożyczalni zostanie połączona ścieżkami rowerowymi. Będziemy też rozmawiać z władzami Katowic, by rowerzyści mogli zostawić wypożyczony w Katowicach rower w Sosnowcu i odwrotnie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgodnie z umową, zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia 2018 roku, jednak firma Nextbike Polska zadeklarowała, że skróci ten termin o 30 dni. – Rowery publiczne powoli zaczynają opanowywać aglomerację śląsko-dąbrowską. Dotychczas byliśmy obecni tutaj tylko z „City by bike” w Katowicach, a teraz w ciągu dziesięciu dni od podpisania umowy w Gliwicach, jesteśmy w Sosnowcu, który zdecydował się na podobny ruch.