500 złotych wyprawki przeznaczy Sosnowiec dla każdego 6 i 7-latka, który we wrześniu 2016 r. rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Miasto zachęca rodziców, aby dzieci kontynuowały edukację w szkołach.

500 złotych wyprawki przeznaczy Sosnowiec dla każdego 6 i 7-latka, który we wrześniu 2016 roku rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Miasto zachęca rodziców, aby dzieci które odbywają roczne przygotowanie przedszkolne kontynuowały edukację w szkołach. W mieście ruszyły prace nad wprowadzeniem programu. Na przyszłych pierwszaków czekają także pakiety badań prozdrowotnych.

Zachęcamy rodziców, aby dzieci które właśnie odbywają roczne przygotowanie przedszkolne kontynuowały edukację w szkołach. Informacje, jakie spływają do nas na bieżąco od dyrektorów sosnowieckich szkół pokazują, że sześciolatki, które w ubiegłym roku rozpoczęły edukację radzą sobie doskonale. Dla tegorocznych pierwszaków przygotowaliśmy jednorazową wyprawkę w kwocie 500 zł. Rodzice będą mogli przeznaczyć je np.: na wyposażenie ucznia w przybory szkolne. Pomysłem „zaraził” nas Paweł Wojtusiak, radny Rady Miejskiej w Sosnowcu – mówi Arkadiusz Chęciński prezydent Sosnowca.

Do podjęcia nauki w klasach pierwszych zachęca także pełnomocnik prezydenta ds. edukacji w UM w Sosnowcu Zbigniew Byszewski. – Szkoły są przygotowane do przyjęcia 6-latków. Dlatego zachęcamy rodziców, aby we wrześniu ich pociechy rozpoczęły naukę w pierwszych klasach. Pamiętajmy także o tym, że dzięki temu bez większego problemu 3-latki
znajdą swoje miejsce w przedszkolach
– podkreśla pełnomocnik.