Już po raz trzeci, w sezonie 2019, Sopot uruchamia program Eko parkingu buforowego oraz transportu meleksami po mieście. Dostępny jest całodobowy, bezpłatny EKO parking na ponad 700 miejsc.

Od 22 czerwca wszyscy goście przyjeżdżający do Sopotu mogą skorzystać z całodobowego, bezpłatnego EKO parkingu przy ERGO ARENIE. Do 1 września będzie można codziennie skorzystać z transportu meleksami z parkingu na sopocką plażę czy do centrum miasta.
Meleksami pojedziemy w okolice plaży, a następnie do centrum Sopotu i z powrotem na parking przy ERGO ARENIE

Cieszy nas bardzo, że mieszkańcy i goście Sopotu tak dobrze przyjęli pomysł ekologicznego poruszania się po naszym mieście – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – To nie tylko rozwiązuje problem znalezienia miejsca parkingowego, o które w sezonie bardzo trudno, ale także jest wyrazem troski o środowisko naturalne. Warto zaznaczyć, że z Eko parkingu wygodną ścieżką można dojść na sopocką plażę.

W sezonie 2018 z oferty Eko parkingu skorzystało ponad 10 tys. osób. Koszt (po rozliczeniu wpływów z biletów), jaki poniosło miasto w związku z organizacją parkingu i zapewnieniem transportu meleksami to 64 027 zł.