Przez trzy dni odbywał się w Słupsku Europejski Kongres Rad Młodzieżowych. Jego celem było zwiększenie wiedzy o UE i wsparcie działań profrekwencyjnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce, Słupskim Instytutem ds. Młodzieży, Fundacją Civis Polonus, Punktami Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz siecią Team Europe zaprosili młodzież działającą w radach młodzieżowych do Słupska do udziału w Europejskim Kongresie. Wydarzenie odbywało się w dniach 27-29 marca br.

Celem przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy wśród uczestników o instytucjach Unii Europejskiej, wsparcie działań profrekwencyjnych w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w maju 2019 roku, a także promocja kampanii „tym razem głosuję” oraz #EUandME.

Uczestnicy mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, wystąpień publicznych czy informowania o Unii Europejskiej.
Podczas sesji plenarnych z udziałem wszystkich przedstawicieli rad młodzieżowych, uczestnicy dowiedzieli się więcej o wyborach i roli Parlamentu Europejskiego oraz o możliwości współpracy z sieciami informacyjnymi Unii Europejskiej działającymi w Polsce.