Były prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski został zaatakowany w pobliżu domu. Trafił do szpitala z ranami w okolicach jamy brzusznej.

Wojciech Kudelski jest radnym PiS, był prezydentem Siedlec w latach 2006-2018. Został poddany „rozległemu zabiegowi operacyjnemu ratującemu jego życie”. W poniedziałek, 1 kwietnia trafił do szpitala w Siedlcach w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. - Pacjent bardzo szybko został zdiagnozowany, trafił do szpitala z urazami, które w sposób bezpośredni zagrażały życiu i zdrowiu, przede wszystkim jego życiu - powiedział dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Do zdarzenia doszło przed godz. 8 rano. Napastnik, który zaatakował W. Kudelskiego ostrym narzędziem w pobliżu domu samorządowca, został zatrzymany przez policję.

Atak na byłego prezydenta Siedlec skomentowała Magdalena Adamowicz: „Jestem myślami z zaatakowanym byłym prezydentem Siedlec Wojciechem Kudelskim. Modlę się za jego powrót do zdrowia, do rodziny. Zatrzymajmy wreszcie tę spiralę nienawiści!” - napisała żona Pawła Adamowicza.

Natomiast w oświadczeniu wydanym przez obecnego prezydenta Siedlec, Andrzeja Sitnika podkreślono, że dokładne informacje dotyczące napaści na byłego prezydenta miasta nie są znane, „bo cały czas trwają czynności policji i prokuratury”. „Nie wiemy, kto był sprawcą, czym się kierował, z jakich powodów to zrobił. Wiemy natomiast, że w wyniku tego haniebnego aktu przemocy dziś rano ucierpiał były Prezydent Miasta Wojciech Kudelski” - czytamy w oświadczeniu. „Jestem wstrząśnięty tą sytuacją. Nie przypuszczałem, że coś tak okropnego może się przydarzyć w naszym mieście. Nie ma mojej zgody na wszelkie przejawy nienawiści, nietolerancji, na tak dramatyczne wydarzenia. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie. Chcemy bez obaw o własne zdrowie wychodzić rano do pracy. To prawo zostało dziś odebrane Panu Wojciechowi Kudelskiemu” - podkreślił Andrzej Sitnik.

Sitnik życzył jednocześnie byłemu prezydentowi miasta „siły i zdrowia” oraz zapewnił o „gotowości do udzielenia wszelkiego wsparcia, jakie tylko okaże się potrzebne”. „Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich mieszkańców Siedlec i okolic o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym. Jeśli wszyscy przyjmiemy taką zasadę i będziemy konsekwentnie ją stosować, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zburzone” - napisał prezydent Siedlec.

Zarząd Związku Miast Polskich życzy byłemu Prezydentowi dużo zdrowia. Przesyła mu wyrazy solidarności, a także popiera apel Prezydenta Siedlec o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym.

Oświadczenie - samorząd Płońska