W kolejnym wydaniu miesięcznika relacja z Kongresu Rewitalizacji Miast, Samorządowego Forum Kultury ZMP, międzynarodowej konferencji o Trójkącie Weimarskim oraz konferencji ZMP o ustawie krajobrazowej

Kolejne wydanie miesięcznika "Samorząd Miejski"

W numerze m. in. relacja z tegorocznego Kongresu Rewitalizacji Miast, jaki Instytut Rozwoju Miast zorganizował wspólnie z Kongresem Miast Polskich ZMP. Podczas spotkania minister infrastruktury i budownictwa zapowiedział wprowadzenie narzędzi, które nadadzą większą dynamikę procesom rewitalizacyjnym prowadzonym w miastach.

W miesięczniku ponadto szeroki materiał po konferencji poświęconej ustawie krajobrazowej. W Ciechanowie, na zaproszenie miasta i Związku Miast Polskich, eksperci i praktycy dyskutowali o pierwszych doświadczeniach i propozycjach rozwiązań dotyczących problematyki reklam w krajobrazie miejskim.

Zapraszamy ponadto do zapoznania się z efektami projektu, jaki Związek zrealizował wraz z Regionalnym Obserwatorium Kultury UAM w Poznaniu. Projekt dotyczył festiwali i ich oddziaływania na polskie miasta. Jego rezultaty zostały zaprezentowane we Włocławku podczas Samorządowego Forum Kultury ZMP.