W kolejnym numerze miesięcznika m.in. o dyskusji, jaka toczy się z inicjatywy i z udziałem Związku Miast Polskich na temat reformy oświaty. Miasta sprzeciwiają się zmianom proponowanym przez rząd.

Zapraszamy do lektury najnowszego wydania miesięcznika "Samorząd Miejski".

W numerze m.in. o dyskusji, jaka toczy się z inicjatywy i z udziałem Związku Miast Polskich na temat reformy oświaty. Miasta sprzeciwiają się zmianom proponowanym przez rząd. Ale też pokazują, jak radzą sobie w narzuconych warunkach z organizacją edukacji.

W "Samorządzie Miejskim" ponadto materiał o Systemie Analiz Samorządowych. To jedna z najlepszych baz danych o miastach w Europie, która umożliwia dokonywanie porównań między miastami przy użyciu ponad tysiąca wskaźników w kilkunastu sektorach pozwalających na ocenę nakładów, efektów i efektywności usług.

Zapraszamy ponadto do obejrzenia relacji z I Samorządowej Spartakiady, jaka pod koniec wakacji odbyła się w Poznaniu oraz do przeczytania wywiadu z burmistrzem Ciechocinka - miasta, które w tym roku obchodzi kilka ważnych rocznic i jubileuszy.