W nr 4 „Gazety Samorządu i Administracji” z 20 lutego 2013 r. kolejny "Samorząd Miejski", a w nim m.in. wspomnienia o zmarłym profesorze Michale Kuleszy. Piszą o nim samorządowcy z całej Polski.

W lutowym wydaniu m.in. wspomnienia o zmarłym profesorze Michale Kuleszy. Profesor Michał Kulesza przez 20 lat wspierał samorządowców występując na licznych konferencjach, zjazdach, reprezentując ich sprawy w sądzie i w Trybunale Konstytucyjnym, wreszcie w bezpośrednich kontaktach, także podczas niezliczonych podróży po Polsce. Jego wypowiedzi często przytaczaliśmy na łamach „Samorządu Miejskiego”. Dziś, po śmierci Profesora, przypominamy naszym czytelnikom jego swoiste „przesłanie”.

Prezentujemy także wspomnienia prezydentów, burmistrzów, radnych oraz ludzi samorządu, którzy piszą o osobistych kontaktach z Profesorem oraz o wpływie, jaki miał on na ich pracę, postrzeganie problemów społeczności lokalnej oraz na ich drogę życiową. To niezwykle interesujące i wzruszające teksty.

W „Samorządzie Miejskim” ponadto prezentujemy kolejne miasta, które w minionym roku przystąpiły do Związku Miast Polskich. W 2012 roku uchwały takie podjęły rady 17 miast. Były to: Boguchwała, Brwinów, Brzozów, Dynów, Karlino, Międzybórz, Ozorków, Pasłęk, Pułtusk, Sianów, Siemiatycze, Solec Kujawski, Strzelin, Szczawno-Zdrój, Świdnica, Uniejów i Żychlin.

Pokazujemy też laureatów tegorocznej, już szóstej edycji konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania” poświęconej w tym roku usługom technicznym. Wyniki konkursu ogłoszono w Senacie RP w Warszawie podczas konferencji podsumowującej 4 grudnia 2012 r.