O nowym projekcie realizowanym wspólnie m.in. przez Związek Miast Polskich pod nazwą „Laboratorium budżetu partycypacyjnego” piszemy w kolejnym wydaniu „Samorządu Miejskiego”.

W kolejnym wydaniu „Samorządu Miejskiego” tekst o nowym projekcie „Laboratorium budżetu partycypacyjnego” realizowanym wspólnie m.in. przez Związek Miast Polskich i Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

W numerze także kolejne prezentacje laureatów konkursu przeprowadzonego przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa oraz Związek Miast Polskich „Lider zrównoważonego gospodarowania przestrzenią”.

W miesięczniku ponadto relacje z kolejnych wizyt studialnych samorządowców z Ukrainy w 10 polskich miastach zrealizowane w ramach projektu „Przygotowanie ukraińskich samorządów do wdrożenia reform decentralizacyjnych i stowarzyszenia z UE”.
Zachęcamy też do przeczytania tekstu o działaniach, jakie polskie miasta podejmują z myślą o seniorach. Najlepsze z nich zostały nagrodzone w konkursie „Samorząd przyjazny seniorom 2014 – przyjazna administracja”.