W nr 24 „Gazety Samorządu i Administracji” z 20 grudnia 2012 r. "Samorząd Miejski", a w nim m.in. podsumowanie ankiety na temat aktywności międzynarodowej samorządów.

Kolejne wydanie miesięcznika „Samorząd Miejski” zawiera podsumowanie ankiety na temat aktywności międzynarodowej samorządów. Od połowy września do połowy grudnia 2012 r. Związek Miast Polskich realizował projekt „Rola samorządów w polityce zagranicznej RP”.

W „Samorządzie Miejskim” ponadto relacja ze spotkania samorządowców z premierem Donaldem Tuskiem, jakie odbyło się 20 listopada 2012 r. Spotkanie dotyczyło finansów samorządowych, w tym propozycji samorządowców dotyczącej przekazania jst 8 mld zł celem wyrównania ubytków, jakie powstały w ich budżetach w związku ze zmianami w podatkach PIT i innych ustawach i rozporządzeniach.

Po co seniorom kultura ? Na takie pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy niedawnego IV Samorządowego Forum Kultury, które 25 i 26 października 2012 r. odbyło się w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. Spotkanie zorganizowały wspólnie samorządy obu miast, Regionalne Obserwatorium Kultury UAM oraz Związek Miast Polskich. Relacja z tego spotkania także w miesięczniku.