Prezydent Tadeusz Ferenc przekazał rzeszowskiej Policji motocykl legendarnej marki Harley-Davidson. Rzeszów będzie jedynym miastem w Europie, w którym Policja korzysta z motocykla tej znanej marki.

Zależy nam, aby mieli jak najlepszy sprzęt, stąd decyzja o zakupie motocykla. Dodam, że praca naszych policjantów jest wspaniała – 98 proc. mieszkańców jest zadowolonych z bezpieczeństwa w mieście. Dlatego staramy się pomagać policji jak tylko możemy. Jeszcze w tym miesiącu przekażemy policji działkę przy ul. Bł. Karoliny pod budowę nowej komendy. Mamy wspaniałych policjantów i za to bardzo im dziękujemy. Dzisiaj ten skromny podarek chcemy przekazać, by służył dla naszego społeczeństwa - mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Harley Road King jest wyposażony w 90-konny silnik Milwaukee-Eight, który do produkcji został wprowadzony w zeszłym roku. Jego maksymalna prędkość to 180 km/h. To najnowszy motocykl specjalnie przygotowany dla policji. W Rzeszowie będzie wykorzystywany do służby patrolowej na terenie miasta oraz będzie służył do zabezpieczenia imprez biegowych czy rowerowych.

Motocykl dodatkowo jest wyposażony urządzenia radiolokacyjne i drukarkę do wypisywania mandatów oraz w policyjne światła i sygnał.