Reprezentacja polskich prezydentów i burmistrzów w piłce nożnej, wspierana przez Związek Miast Polskich, zremisowała 1:1 z reprezentacją Austrii.

Reprezentacja prezydentów i burmistrzów w piłce nożnej zremisowała 1:1 z reprezentacją Austrii.

Odkąd w 2008 r. miały miejsce pierwsze mistrzostwa Europy burmistrzów i prezydentów w piłce nożnej, drużyna wspierana przez Związek Miast Polskich regularnie rozgrywa mecze towarzyskie z samorządowcami z Europy. W sobotę 28 października nasza reprezentacja rozegrała mecz wyjazdowy, w Austrii w miejscowości Siegendorf, na zaproszenie tamtejszego burmistrza.

Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Bartłomiej Bartczak - burmistrz Gubina. Skład naszego zespołu uzupełnili: Adam Bolek (burmistrz Białobrzegów), Artur Ludew (burmistrz Szydłowca), Dariusz Tokarski (burmistrz Pajęczna), Roman Ptak (burmistrz Niepołomic), Jarosław Sochacki (przewodniczący RM Rypina) oraz samorządowcy z Pajęczna i Krzysztof Paczyński (ZMP).

Był to już ostatni mecz naszej reprezentacji w tym roku. Cieszy jednak fakt, że po ostatniej porażce z merami z Ukrainy 1:5 w wyjazdowym spotkaniu rozegranym w Odessie we wrześniu, forma naszych zawodników idzie w górę.

Poniżej zdjęcia z Ukrainy.