Album i folder oraz gra planszowa „Wycieczka po Radomsku”- to nowe wydawnictwa przygotowane przez Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta Radomska. Gry planszowe trafią do radomszczańskich szkół.

Album fotograficzny to pierwsze takie wydawnictwo, które zrealizowało Miasto Radomsko. Album fotograficzny pokazuje rozwój miasta, przedstawia współczesnych radomszczan oraz nawiązuje do wielowiekowej historii Radomska. To efekt współpracy Wydziału Informacji i Promocji, który był inicjatorem wydania albumu oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda

Album i folder są opracowane w wizualnie atrakcyjnej formie graficznej. - Zawierają profesjonalne fotografie wykonane przez twórców związanych z Radomskiem, m.in. Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Wydawnictwa z pewnością przyczynią się zarówno do promocji naszego miasta oraz - na czym również bardzo zależało - autorów, których fotografie zostały wykorzystane w albumie - podkreślał prezydent Jarosław Ferenc podczas promocji w galerii muzeum w poniedziałek 29 stycznia.

Drugim wydawnictwem promocyjnym miasta jest gra planszowa „Wycieczka po Radomsku”, którą udało się zrealizować dzięki współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Gra została zaprojektowana przez uczniów i nauczycieli ZSE oraz wydana przez Urząd Miasta Radomska. Głównym celem gry miejskiej było spopularyzowanie wiedzy historycznej o Radomsku.

Wszystkie te wydawnictwa będą wręczane gościom podczas oficjalnych wizyt i spotkań. Dodatkowo gry planszowe trafią do radomszczańskich szkół, a album fotograficzny będzie można kupić w Miejskim Domu Kultury, Muzeum Regionalnym oraz Miejskiej Bibliotece Publcznej.