Budowa Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu stała się faktem - Prezydent Miasta podpisał umowę na realizację przedsięwzięcia. Już niebawem w mieście powstanie nowoczesna hala sportowa.

Już niebawem przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu powstanie nowoczesna hala sportowa w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Centrum Rozwoju Badmintona w Przemyślu”.

22 grudnia 2017 r. w przemyskim magistracie odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla, podczas której Prezydent Robert Choma w obecności swoich zastępców – Grzegorza Haydera oraz Janusza Hamryszczaka, a także Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM – Beaty Bieleckiej podpisał z Jackiem Ruparem – właścicielem F.H.U.P. „DOMREX” umowę na realizację budowy obiektu.

„Zaprojektowany obiekt w zakresie wymiarów, wysokości i zastosowanego oświetlenia jest w pełni przystosowany i odpowiedni do dyscypliny sportowej, jaką jest badminton. Jest on zgodny z normami Polskiego Związku Badmintona , dlatego też obiekt ten będzie wykorzystywany przede wszystkim do tej dyscypliny sportowej, ale i również do prowadzenia zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych i organizacji zawodów z innych dyscyplin sportowych” – wyjaśnił Grzegorz Hayder – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

Ponadto obiekt ten ma być wykorzystywany do organizacji obozów szkoleniowych dla kadry wojewódzkiej i kadry Polski w kategoriach U-9 do U-19, organizacji rozgrywek ligowych w ramach ligi Polskiego Związku Badmintona, w tym rozgrywek Ekstra Ligi Badmintona, organizacji turniejów i rozgrywek szkolnych i pokazowych w zakresie badmintona.
Zaprojektowany budynek sali gimnastycznej wraz z zapleczem dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.