4 września rano uruchomionych zostało 5 samoobsługowych stacji wypożyczeń, na których na mieszkańców Pruszkowa czeka 40 rowerów miejskich, w tym 2 tandemy i 2 rowerki dziecięce.

Szósta stacja uruchomiona zostanie w ciągu tygodnia, a liczba rowerów zwiększy się do 48 sztuk. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest całkowicie bezpłatne. System działa na tej samej zasadzie, co warszawskie Veturilo.

Każda stacja wyposażona jest w terminal służący do wypożyczania rowerów i stojaki, w które wpinane będą rowery. Program pilotażowy potrwa do 5 listopada. W jego uruchomienie zaangażowało się Miasto, które sfinansowało uruchomienie 4 stacji, oraz deweloper powierzchni magazynowych MLP Group, który zasponsorował dwie stacje przy jego obiektach.

- Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.
Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu.