MIASTO2030.IN taką nazwę nosi konferencja polskich samorządów, która odbędzie się w Inowrocławiu. Na to wydarzenie zaprosili podczas konferencji prasowej prezydent Sopotu i prezydent Inowrocławia

Podczas wizyty studyjnej delegacji z Sopotu, w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” prezydent Ryszard Brejza i prezydent Jacek Karnowski mówili o współpracy i przyszłości polskich samorządów. Prezydenci zgodnie stwierdzili, że dyskusje i wymiana doświadczeń w tym zakresie jest bardzo ważna, szczególnie, że względu na fakt, że w tym roku obchodzimy 30-lecie częściowo wolnych wyborów, a w przyszłym roku będziemy świętować 30. jubileusz samorządności.

Okazją do przeprowadzenia takiej debaty będzie właśnie podczas Forum Polskich Samorządów, które odbędzie się w Inowrocławiu 18 września br. W Inowrocławiu obradować będzie wtedy również Zarząd Związku Miast Polskich.

- Do dyskusji pod hasłem „Zdrowa energia miast” zapraszamy wszystkie polskie samorządy. Będziemy dzielić się doświadczeniami w obszarze zdrowia, ekologii i troski o środowisko przede wszystkim w kontekście nowoczesności. To aktualnie główne wyzwania, przed którymi stoją samorządy – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – Forum to także okazja dla inowrocławskiej przedsiębiorców, którzy chcą pokazać swoje produkty i ofertę potencjalnym klientom.

Forum będzie miało podwójną formułę – paneli dyskusyjnych, debat i warsztatów samorządowców, ekspertów, przedsiębiorców oraz część wystawienniczą prezentującą rozwiązania z zakresu Smart City, w szczególności odnoszące się do głównej tematyki – „zdrowej energii miast”.