Psycholog, psychoterapeuta, pedagog, prawnik, specjalista ds. pracy socjalnej, a także asystent rodziny - od 2 stycznia zespół złożony z takich ekspertów działa w każdej z placówek poznańskiego MOPRu.

- Coraz więcej osób zgłasza się do nas, bo nie potrafi poradzić sobie z różnymi problemami. Chcemy pomóc im w trudnej sytuacji, dlatego wprowadziliśmy zmianę, która polegać będzie na łatwym dostępie do odpowiednich specjalistów. Naszym celem jest bycie blisko mieszkańców w chwili, kiedy najbardziej tego potrzebują i pomoc, która ułatwi im wyjście na prostą - mówi z-ca dyrektora MOPR Izabela Synoradzka.

W każdym zespole znajdą się profesjonaliści przygotowani m.in. do pracy z osobami doświadczającymi przemocy czy potrzebującymi wsparcia psychicznego. Łącznie będzie to 44 ekspertów.

- Z porady specjalisty będzie można skorzystać za pośrednictwem naszych rejonowych pracowników socjalnych. W Poznaniu mamy ich ponad 200. To właśnie oni zrobią rozeznanie i w razie potrzeby skierują poszczególne osoby do odpowiedniego zespołu. Wówczas będą one mogły liczyć na indywidualną pomoc i wsparcie z naszej strony - dodaje Izabela Synoradzka.

Zespoły działać będą w każdej z siedzib MOPR-u.