Poznań opracuje kompleksową Politykę Mobilności. To dokument, który uwzględni potrzeby wszystkich użytkowników dróg i nakreśli dalsze kierunki dla rozwoju zrównoważonego transportu w Poznaniu.

Poznań opracuje kompleksową Politykę Mobilności - radni zdecydowali o tym na sesji rady miasta 16 kwietnia. To dokument, który uwzględni potrzeby wszystkich użytkowników dróg i nakreśli dalsze kierunki dla rozwoju zrównoważonego transportu w Poznaniu.

Polityka Mobilności będzie całościowo obejmować zagadnienia bezpieczeństwa i dostępności dróg pieszych, rowerowych, transportu publicznego oraz potrzeb osób zmotoryzowanych na terenie Poznania.
- Zachowania uczestników ruchu drogowego zmieniają się dynamicznie - podkreślał na wtorkowej sesji Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP. - Zmieniają się też potrzeby kierowców, pieszych i rowerzystów. Obecnie w Poznaniu realizujemy kilka dokumentów strategicznych związanych z ruchem drogowym - chcemy wszystkie zawarte w nich zagadnienia ująć w jednej, kompleksowej Polityce Mobilności.

Obowiązujące dziś dokumenty odbiegają już od stanu rzeczywistego i wymagają nowego, obszernego przeanalizowania tematu. Pozwoli to wskazać rozwiązania transportowe, które mają wpływ nie tylko na rewitalizowane części śródmieścia, ale i na cały Poznań. Analiza ułatwi też wprowadzenie niezbędnych zmian.

Częścią nowej Polityki Mobilności będzie ulepszenie obecnej polityki parkingowej Poznania