Wkrótce w Płocku zbudowanych zostanie kolejnych ponad 5 km ścieżek rowerowych oraz magistrali rowerowej. Planowane jest też uruchomienie systemu roweru miejskiego. Będzie dofinansowanie z UE.

Konferencja prasowa prezydenta miasta poprzedziła podpisanie umowy na dofinansowanie z UE budowy całego szeregu ścieżek rowerowych, w tym głównej magistrali rowerowej. W przyszłym roku połączy ona ul. Łukasiewicza z al. Armii Krajowej i biec będzie po północnej stronie al. Kobylińskiego, Jachowicza i Piłsudskiego oraz ul. Wyszogrodzkiej aż do Panoramy Płockiej.
- Dzięki niej będziemy mogli uruchomić system roweru miejskiego – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - A wszystko to dzięki ciężkiej pracy pracowników Urzędu Miasta i przychylności Urzędu Marszałkowskiego.

- Ścieżki rowerowe, które dofinansowujemy będą służyć nie tylko turystyce i rekreacji – zapowiedział marszałek Mazowsza Adam Struzik. - Dzięki nim możemy mieć mniej samochodów na drogach, niższą emisję i czystsze środowisko. Tym bardziej, że ścieżki rowerowe, które Płock będzie budował łączą się z drogami rowerowymi, które powstają w sąsiednich gminach. Dzięki temu umożliwią dojazd do pracy, czy szkoły.

Dodajmy, że w 2010 roku w Płocku było 12,4 km dróg rowerowych. Na koniec ubiegłego roku rowerzyści korzystali już z dróg rowerowych o długości 38,6 km. W 2017 roku do użytku zostanie oddanych 5,4 km kolejnych ścieżek rowerowych.