W trzech wybranych punktach miasta ruszy zdalny system sterowania ruchem pojazdów. Poprzez ciągły monitoring liczby i rodzaju pojazdów na ulicach system będzie sterował sygnalizacją świetlną.

W grudniu w trzech wybranych punktach miasta ruszy zdalny system sterowania ruchem pojazdów. Poprzez ciągły monitoring liczby i rodzaju pojazdów na ulicach system będzie sterował sygnalizacją świetlną tak, by ruch samochodowy odbywał się tam płynnie.

- Zaczęliśmy montaż inteligentnego systemu sterowania ruchem drogowym na trzech skrzyżowaniach – poinformował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na poniedziałkowej konferencji prasowej

Prezydent przypomniał jak wiele dużych inwestycji w przebudowę układu komunikacyjnego Płocka zrealizował w ostatnim czasie: od budowy wiaduktu kolejowego w al. Piłsudskiego po kończącą się obecnie przebudowę ulic Dobrzyńskiej i Traktowej wraz z ich skrzyżowaniami z ul. Szpitalną, Zglenickiego i Medyczną.
- Przyszedł czas na mniejsze przedsięwzięcia, ale równie ważne – zaznaczył Andrzej Nowakowski. - Jest wiele ulic, na których ruch może odbywać się płynnie dzięki dobrze rozwiązanym skrzyżowaniom.

Inwestycją w udrożnienie ruchu na płockich krzyżówkach ma zająć się Instytut Badawczy Dróg i Mostów, z którym Płock podpisał list intencyjny. Nadzorujący płockie inwestycje wiceprezydent Jacek Terebus wyjaśnił, że zgodnie z tym tym porozumieniem wdrażanie inteligentnego systemu sterowania ruchem drogowym zostało podzielone na trzy etapy.