Reprezentacja burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich przygotowuje się do 3. Samorządowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej zaplanowanych w połowie maja w Czechach. Trwa też nabór do drużyny.

Reprezentacja burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich przygotowuje się do 3. Samorządowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zaplanowanych w połowie maja w Czechach. Trwa też nabór do polskiej drużyny.

W dniach 22 i 23 kwietnia br. odbyło się zgrupowanie reprezentacji w piłce nożnej burmistrzów i prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich. Gospodarzem spotkania było miasto Kobyłka. Burmistrz Robert Roguski jest nie tylko pasjonatem futbolu, ale także członkiem reprezentacji Związku. Pierwszego dnia odbył się trening pod okiem byłego reprezentanta Legii Warszawa Krzysztofa Adamczyka. W sobotę drużyna ZMP rozegrała mecz z reprezentacją Polski L’oreal. Samorządowcy podjęli zaciętą walkę z dużo młodszym przeciwnikiem. Mimo to reprezentacja L’oreal odniosła zwycięstwo. Legenda polskiej piłki nożnej pan Andrzej Strejlau, obecny na trybunach stadionu OSIR Wicher w Kobyłce, ocenił poziom gry reprezentacji burmistrzów i prezydentów jako dobry, udzielał też naszym zawodnikom rad.

Reprezentacja burmistrzów i prezydentów przygotowuje się właśnie do 3. Samorządowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zaplanowanych w połowie maja w Uherskich Hradistach w Czechach. Związek Miast Polskich zaprasza kolejnych burmistrzów, prezydentów i ich zastępców do wstąpienia w szeregi polskiej reprezentacji samorządowej i do udziału w zbliżających się Mistrzostwach.

Zainteresowani proszeni są o kontakt z Biurem Związku Miast Polskich: tel. 61 633 50 52, 61 633 50 56, krzysztof.paczynski@zmp.poznan.pl, hanna.leki@zmp.poznan.pl