Ostrowiecki Browar Kultury będzie modernizowany. To jedna z najważniejszych inwestycji w mieście. Miasto stworzy tu warunki sprzyjające organizowaniu ciekawych imprez kulturalnych.

W niecodziennej scenerii, gdyż w starych murach browaru, nastąpiło podpisanie umowy na modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury. Umowa zawarta została pomiędzy Gminą Ostrowiec Świętokrzyski, a firmą MTM Budownictwo z Tarnowa, w imieniu których podpisy złożyli: Jarosław Górczyński – prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Michał Zydroń – prezes firmy MTM Budownictwo.

Jestem przekonany, że już niebawem obiekty browaru będą prezentować się na miarę XXI wieku – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Jest to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym mieście, która posłuży nam oraz przyszłym pokoleniom. Na pewno wielu mieszkańców naszego miasta zarazi się tu pasją do literatury i sztuki. Chcemy aby w tym obiekcie były wspaniałe warunki sprzyjające do organizowania ciekawych imprez kulturalnych, tak jak to jest do tej pory.

Prezes Firmy MTM poinformował, że projekt realizowany będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.