Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, znalazła się w gronie 80 finalistów z 15 krajów z całej Europy w konkursie „Innowacje w Polityce”. Została nominowana w kategorii: jakość życia.

Doceniono nasze działania z zakresu opieki społecznej i zdrowotnej, gospodarki mieszkaniowej oraz mobilności w mieście - powiedziała Beata Klimek.

Instytut Innowacji w Polityce, z siedzibą w Wiedniu, od tego roku przyznaje Nagrody dla Innowacji w Polityce za działania, które nie tylko podnoszą jakość życia Europejczyków, ale również łączą ich i inspirują. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 grudnia 2017 roku w wiedeńskim Ratuszu.

Do konkursu wpłynęło 589 projektów całej Europy (m.in. z Paryża, Barcelony, Londynu, Liverpoolu), które zostały nominowane w ośmiu kategoriach - cywilizacja, demokracja, praca, dobrobyt, jakość życia, prawa człowieka, społeczność i ekologia. Spośród ponad pół tysiąca projektów 1022 jurorów pochodzących z krajów europejskich wybrało 80 finalistów. W finale znalazło się 8 osób z Polski. Jedną z nich jest Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Prezydent miasta została nominowana w kategorii: jakość życia. Temat ostrowskiego wniosku to: „Programy miejskie jako sposób na podniesienie jakości życia mieszkańców”. Doceniona została realizacja m.in. takich projektów, jak: miejskie becikowe, Ostrowska Karta Rodziny 3 +, Ostrowska Karta Seniora, programy mieszkaniowe oraz działania mające na celu poprawę mobilności w mieście.

- Jestem niezwykle wzruszona i dumna, że Ostrów Wielkopolski został wyróżniony w tak prestiżowym konkursie. To nagroda przede wszystkim dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, bo tak naprawdę bez nich nie udałoby się przeprowadzić tych wszystkich projektów, które zostały dostrzeżone na europejskiej scenie.