Gigantyczne zmiany szykują się w okolicach Dworca Wschodniego. Za 180 mln przebudowane zostaną drogi dojazdowe do skrzyżowania, powstanie podwójne rondo i pierwsze w mieście trzypoziomowe skrzyżowanie

Odkorkowane zostanie strategiczne miejsce w mieście. W grudniu 2019 roku planowany jest koniec inwestycji.
Mieszkańcy osiedla Armii Krajowej i Chabrów oraz wszyscy opolanie, którzy od lat stali w korkach na Dworcu Wschodnim, nareszcie doczekają się wielkiej zmiany.

To największa inwestycja Opola od lat. Bardzo dużo osób przy tym projekcie pracowało. Dopięliśmy swego – zapewnia prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Projekt zakłada nie tylko przebudowę dróg dojazdowych do skrzyżowania obok dworca Opole Wschodnie, ale przede wszystkim budowę podwójnego ronda, które umożliwi wyjazd z ul. Katowickiej w stronę Oleskiej i Batalionów Chłopskich.
Częścią planu jest przebicie tunelu w nasypie kolejowym tuż obok dworca Opole Wschodnie oraz budowa małego tunelu pod skrzyżowaniem.

Na przebudowie dróg się jednak nie skończy. Powstanie niewielki dworzec autobusowy, buspasy, nowe parkingi oraz wypożyczalnia rowerów.