Media społecznościowe sieci Use-It przez tydzień były w rękach Olsztyna! To kolejny element wyjątkowej promocji miasta, głównie poza granicami Polski, pod hasłem „od młodych dla młodych”.

Pod koniec lipca zaprezentowana została w stolicy Warmii i Mazur wyjątkowa mapa. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, a Olsztyn dołączył do takich miast, jak Bruksela, Oslo i Porto. Łącznie w wyjątkowej sieci jest ich ok. 40.

- Często spotykamy się z niepochlebnymi opiniami na temat naszego miasta - przyznaje Iga Skolimowska ze stowarzyszenia Olsztyn 2.0, będącego realizatorem projektu. - My się z tym nie zgadzamy. Stąd nasze działanie, by dołączyć sieci Use-It i promować Olsztyn, który ma naprawdę wiele do zaoferowania osobom w każdym wieku.

Wyjątkowa mapa to tylko jeden z elementów działań zgodnych z ideą "od młodych dla młodych". Olsztyn właśnie przejął media społecznościowe sieci Use-It.
- Czy jesteście gotowi dowiedzieć się więcej o niesamowitym mieście Olsztynie? - można przeczytać na Facebookowym profilu sieci. - Zostańcie z nami, a my pokażemy Wam najbardziej niesamowite miejsca Olsztyna, poznacie trochę zabawnych faktów i polskich zwrotów.

Młodzi olsztynianie zajmowali się społecznościowymi mediami sieci przez tydzień.
Powstanie mapy i dołączenie do sieci zostało sfinansowane przez Samorząd Olsztyna.