Konferencja pn. „Efektywność energetyczna kluczowym elementem transformacji energetycznej gminy”, odbędzie się w dniach 29-30 października w Bydgoszczy. Zapraszamy przedstawicieli miast.

Na konferencję zapraszają Miasto Bydgoszcz, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.

Spotkanie odbędzie się w dniach 29-30 października w hotelu Przystań (1. dzień) oraz w Centrum Demonstracyjnym OZE w Bydgoszczy (2. dzień) i jest adresowana do przedstawicieli samorządów lokalnych zainteresowanych zagadnieniami z zakresu efektywności energetycznej oraz transformacji energetycznej i ochrony klimatu.

Jej tematyka dotyczyć będzie:

  • celów i wyzwań europejskiej polityki klimatyczno-energetycznej,
  • roli samorządów w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej, łagodzeniu zmian klimatu i adaptacji do nich,
  • finansowania efektywności energetycznej w gminie.

Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z konkretnymi działaniami z zakresu efektywności energetycznej, realizowanymi w mieście Bydgoszcz, również podczas wizyty studyjnej w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Pro Natura Bydgoszcz oraz samowystarczalnym energetycznie schronisku dla zwierząt.

Do udziału w konferencji zaproszono reprezentantów samorządów terytorialnych oraz ekspertów, w tym przedstawicieli polskich Ministerstw, Biura Porozumienia Burmistrzów z Brukseli, NFOŚiGW, WFOŚiGW, Urzędu Marszałkowskiego oraz organizacji branżowych.

Program konferencji tutaj .

Zgłoszenia udziału należy przesyłać za pośrednictwem linku do formularza rejestracji on-line: formularz do dnia 23 października. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania miejsc, a pierwszeństwo zostanie przyznane przedstawicielom samorządów lokalnych. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Informujemy, że w Hotelu Przystań przy ul. Tamka 2 w Bydgoszczy została zarezerwowana dla Państwa pula pokoi dostępnych na hasło PNEC do dnia 20.10.2019. W związku z ograniczoną liczbą miejsc noclegowych prosimy o pilne dokonywanie rezerwacji pod adresem mailowym: recepcja@przystanbydgoszcz lub telefonicznie 52 5859-601.

W razie pytań prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Gmin Polska Sieć „Energie Cités” pod adresem e-mail: biuro@pnec.org.pl lub numerem telefonu: 12 429 17 93.