Trwa remont ul. Piastowskiej prowadzony przez Starostwo Powiatowe, a już wkrótce Gmina rusza z kompleksową przebudową Śródmieścia, które po remoncie będzie wyglądać jak centrum nowoczesnej metropolii.

W 2018r. centralna część miasta stanie się wielkim placem budowy. Kompleksowa przebudowa obejmie ulice: Kolejową, Wrocławską, Rynek i Celną.

W ramach projektu powstaną m.in. nowe ścieżki pieszo-rowerowe, a ulice i chodniki zostaną wybrukowane kostką. Przy drodze staną nowe latarnie i ławki. Zamontowany zostanie także Inteligentny System Zarządzania Ruchem i interaktywna informacja pasażerska. Pojawią się tablice informujące o tym, ile jest wolnych miejsc parkingowych w Śródmieściu, co z pewnością ułatwi życie kierowcom.

By rozładować ruch w centrum, gmina kupi 2 autobusy elektryczne, które będą kursować w linii od Śródmieścia do przystanku na Piłsudskiego. Przejazd nimi będzie całkowicie darmowy.

Gmina pozyskała aż 20 milionów złotych na tę inwestycję ze środków europejskich. - Po remoncie będzie pięknie, nowocześnie i bezpiecznie. - mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – To duży projekt, na który Nysa czekała od dawna.