10 stron zawiera jedna z najważniejszych umów ostatnich lat, którą podpisały władze. Gwarantuje ona dotację w wysokości 38 milionów złotych z przeznaczeniem na budowę obwodnicy Podłęża.

Budowa obwodnicy Podłęża połączy przyszły zjazd z autostrady A4 z ulicą Kwiatkowskiego na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w połowie 2021 roku pojadą nią pierwsi kierowcy. Będzie to pierwszy etap zadania. Etap drugi to budowa rond i modernizacja ulic Kwiatkowskiego, Wimmera i Kolejowej aż do mostu na Wiśle.

Inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości 34 mln zł oraz 4 milionom złotych z budżetu państwa. Te pieniądze pokryją niemal 90% kosztów budowy. Pozostałe środki wyłoży gmina Niepołomice.

To kluczowy projekt dla poprawy komunikacji do i z Niepołomic. Po jego ukończeniu ruch tranzytowy oraz dojazd do około 60 firm zlokalizowanych w Strefie Inwestycyjnej ominie centrum Podłęża. Będzie wygodniej, szybciej i bezpieczniej zarówno dla kierowców, jak i mieszkańców.

W ramach projektu zbudowany zostanie dwukilometrowy odcinek drogi między projektowanym węzłem autostrady A4, a strefą inwestycyjną. Wraz z nową drogą powstaną również: estakada nad torami kolejowymi, a także dwa mosty.