Zachęcamy miasta do włączenia się do tej inicjatywy, której celem jest zaproszenie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada o godzinie 12:00.

Niepodległa do Hymnu” - Włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopada

W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada – jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu Niepodległa zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.

„Niepodległa do hymnu” to inicjatywa, której celem jest zaproszenie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada o godzinie 12:00.

Do akcji zostały zaproszone zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. Dokładnie o godzinie 12:00, podczas oficjalnych obchodów przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się włączyć do wspólnego śpiewania.

W imieniu Biura Programu Niepodległa zapraszamy miasta do włączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Zapraszamy do zarezerwowania w programie uroczystości, które Państwo przygotowujecie, kilku minut na odśpiewanie hymnu. Prosimy też o zaproponowanie Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Prosimy również o przekazanie tego zaproszenia (w załączeniu) jednostkom organizacyjnym i organizacjom społecznym z terenu.

Zapraszamy również do wykorzystania hashtagu #niepodlegladohymnu i zamieszczania informacji zarówno na Państwa stronach internetowych, profilach w mediach\ społecznościowych, jak i zachęcenie wszystkich uczestników do tego samego.

Dołączających do akcji prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/, wybierając wśród rodzajów wydarzenia akcję „Niepodległa do hymnu”.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: hymn@niepodlegla.gov.pl.