Niemieckie miasto, Korntal-Münchingen, leżące w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, poszukuje polskiego miasta partnerskiego.

Korntal-Münchingen – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart, w powiecie Ludwigsburg. Leży nad rzeką Glems, ok. 10 km na południowy zachód od Ludwigsburga, przy autostradzie A81, drodze krajowej B10 i linii kolejowej Calw–Stuttgart oraz Stuttgart–Mannheim.

Obecnie istniejące miasto zostało utworzone 1 stycznia 1975 roku, w następstwie reformy przeprowadzonej w Badenii-Wirtembergii, gdy z miasta Korntal i gminy Münchingen, utworzono Korntal-Münchingen, łączące walory miejskie z urokiem wsi. Choć Korntal-Münchingen jest małym miastem rządzącym się własnymi prawami, zyskuje na dobrych połączeniach komunikacyjnych w bliskości miasta stołecznego (dla Landu) Stuttgartu. Obecnie Korntal-Münchingen liczy około 19 tys. mieszkańców.

Więcej informacji na temat miasta możecie Państwo znaleźć na stronie internetowej www.korntal-muenchingen.de.

Korntal-Münchingen prowadzi współpracę partnerską z dwoma miastami: Mirande we Francji i Tubize w Belgii/region Walloon Brabant, od 1964 roku. W 2014 r. obchodzono 50-lecie tej obfitującej w sukcesy współpracy. Dobry bilans półwiecza relacji z dwoma miastami partnerskimi skłonił samorząd Korntal- Münchingen do poszukiwania trzeciego miasta partnerskiego – w Polsce.

Preferowany partner to miasto o wielkości 10 tys. do 35 tys. mieszkańców. Odległość od miasta Korntal-Münchingen nie powinna być większa niż 8 godzin jazdy samochodem lub autokarem (do 800 km).

Zainteresowane miasta, prosimy o kontakt z zespołem ds. współpracy zagranicznej w Biurze ZMP do 15 lutego 2016 r.

tel. 61 633 50 56

alicja.stachowiak@zmp.poznan.pl