Burmistrz Murowanej Gośliny w imieniu poszkodowanych w wybuchu gazu mieszkańców dziękuje za okazaną pomoc. Jednocześnie władze gminy apelują o dalsze wsparcie, a mieszkańcy organizują sąsiedzką pomoc.

O północy z 25 na 26 stycznia br. doszło w Murowanej Goslinie pod Poznaniem do samozapłonu gazu i wybuchu gigantycznego pożaru. Spłonęły w nim trzy domy i budynek gospodarczy. W kolejnych domach doszło do zniszczeń w powodu wysokiej temperatury. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało; ci, których wybuch zastał w domach zdążyli przed ogniem uciec na pole. Jednak kilka rodzin straciło domy i dobytek całego życia.

Burmistrz miasta, Dariusz Urbański, apeluje o pomoc dla poszkodowanych.

KONTO POMOCY FINANSOWEJ

Przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenia KB Katorżnik zostało utworzone konto bankowe, na które można dokonywać wpłat na rzecz osób poszkodowanych.
Stowarzyszenie KB Katorżnik Murowana Goślina
Huta Pusta 2/1, 62-095 Murowana Goślina
BZ WBK 11 1090 1463 0000 0001 3206 8728.
z dopiskiem „WYBUCH GAZU”

ZGŁOSZENIA / OFERTY POMOCY MATERIALNEJ

pomoc@murowana-goslina.pl

Ratusz uruchomił adres mailowy pomoc@murowana-goslina.pl na który można przesyłać oferty pomocy. W mailu należy podać: imię i nazwisko; nr telefonu; formę pomocy (w temacie wiadomości - np. śpiwory, pożywienie, kosmetyki, materiały budowlane i inne). Dzięki temu będzie mogli szybko przekazać konkretną pomoc do potrzebujących!

- W imieniu poszkodowanych rodzin serdecznie dziękujemy za okazane serce, błyskawiczną reakcję w niesieniu pomocy oraz jednoczenie się w obliczu tragedii - napisał burmistrz miasta na stronie internetowej. - Po przekazaniu rodzinom lokali zastępczych mogą się pojawić kolejne potrzeby, o których będziemy informować. Zapadła decyzja Pana Premiera o zwiększeniu pomocy doraźnej dla trzech poszkodowanych rodzin do kwoty 20.000 zł dla każdej rodziny. Informację przekazał mi telefonicznie w dniu wczorajszym Szef Kancelarii PRM Pan Michał Dworczyk. Serdecznie dziękuję w imieniu rodzin.