Blisko 50 samorządowców z różnych części kraju wzięło udział 10-12 czerwca br. w XII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie.

Pogoda okazała się dla zawodników bardzo łaskawa, choć w pierwszym dniu musieli zmagać się nie tylko z przeciwnikiem, ale i z silnym wiatrem utrudniającym wymiany. Faworyci poradzili sobie jednak znakomicie i stanęli do gry w niedzielnych finałach. Kategorię VIP po raz dziesiąty z rzędu wygrał Wiesław Steinke, przewodniczący RM z Konina, pokonując w finale 6/0 6/1 Krzysztofa Żelichowskiego, przewodniczącego RM ze Złotowa.

Gospodarze Mistrzostw wygrali także „najmłodszą” kategorię. Zbigniew Woźniak pokonał 6/0 6/1 Łukasza Judka z Poznania. Najbardziej wyrównany przebieg miał finał w kaegorii 45-54 lat. Artur Gałach z Łukowa wygrał 5/7 6/2 10/8 z Dariuszem Cenkielem z Dęblina. U najstarszych zawodników najlepszym okazał się Wiesław Księski ze Świdnika po zwycięstwie 6/0 6/3 z Markiem Tylmanem z Łaskarzewa. Bardzo wyrównany i pasjonujący przebieg miał turniej deblowy, który ostatecznie wygrała poznańska para Jędrzej Solarski i Łukasz Judek 6/3 7/6 z parą Adam Stańczuk (Gorzów Wlkp) i Witold Zubrzycki (Namysłów). Turniej pocieszenia wygrał Kazimierz Pokutyński z Drawska Pomorskiego.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał w imieniu organizatorów prezydent Konina, Józef Nowicki, który nie krył radości z przyjazdu do Konina tak wielu osób z różnych stron Polsk. Podczas ceremonii otwarcia uczestnicy Mistrzostw pozdrowili dotychczasowych wieloletnich zawodników, którzy nie mogli ze względu na stan zdrowia grać w tym turnieju i jednocześnie gorąco powitali w swoim gronie siedmiu nowych graczy.

Po otwarciu Mistrzostw rozpoczęła się sportowa rywalizacja w czterech kategoriach. Jak podkreślił sędzia Mistrzostw - Leszek Pawlaczyk - rozgrywki odbyły się w duchu sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie jak na tenis amatorski. Uczestnicy podkreślali doskonałą organizacje Mistrzostw i świetną, rodzinną atmosferę, która towarzyszy co roku imprezie. Szczególne podziękowania należą się Zbigniewowi Iciaszkowi, z UM Konina, który jest nie tylko świetnym zawodnikiem, biorącym udział w rozgrywkach, ale również doskonałym organizatorem, od 12 lat odpowiedzialnym za całą logistykę Mistrzostw. Z ramienia Biura Związku Miast Polskich z Urzędem Miasta Konina współpracuje przy organizacji Mistrzostw Jolanta Hałas - zastępca dyrektora Biura, która od 12 lat wytrwale kibicuje wszystkim zawodnikom i wspólnie z prezydentem Konina wręcza zwycięzcom nagrody, ufundowane przez Związek Miast Polskich i miasto Konin.

Współorganizatorami Mistrzostw oprócz UM w Koninie jest od 12 lat Związek Miast Polskich, miasto Kleczew oraz od kilku lat Związek Powiatów Polskich. Honorowy patronat nad XII Mistrzostwami Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym objęli: Zygmunt Frankiewicz – prezes Związku Miast Polskich i Józef Nowicki, prezydent Konina.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich chętnych samorządowców grających w tenisa do Konina za rok.

Do Konina przyjechał również wójt gminy Teresin, który osobiście zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w VI Halowych Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym, które zaplanowane zostały 2-4 grudnia br.

Wyniki XII Mistrzostw Samorządowców w Tenisie Ziemnym