Pokaż swoje miasto z góry w Planete+

Rozległa metropolia, malownicza wieś czy urocze miasteczko? Każde z nich ma szanse stać się bohaterem najnowszej produkcji Planete+! 21 sierpnia wystartowała unikalna w polskiej telewizji produkcja „Polska z góry”, w której widzowie mają okazję zobaczyć Polskę z lotu ptaka. Premierze towarzyszy specjalna akcja skierowana do tych polskich miejscowości, które nie znalazły się w programie.

W przygotowanym przez Planete+ plebiscycie wszystkie te miasta wciąż mogą walczyć o wyjątkową prezentację w dodatkowym, trzynastym odcinku serii.

Twórcy oryginalnej serii dokumentalnej „Polska z góry” podjęli nie lada wyzwanie i postanowili pokazać, jak prezentuje się nasz kraj z lotu ptaka. Przebyli w tym celu 8 tys. kilometrów i odwiedzili 50 rodzimych miast i miasteczek. Nie do wszystkich krain udało się jednak dotrzeć. Dla tych miast, których w programie zabrakło, Planete+ przygotował specjalną akcję.

Plebiscyt, którego stawką jest miejsce w trzynastym, bonusowym odcinku „Polski z góry” wystartował 21 sierpnia, w dniu premiery produkcji. W głosowaniu na stronie https://twoje-miasto.planeteplus.pl/ mogą brać udział mieszkańcy tych miejscowości, które nie zostały pokazane we wcześniejszych odcinkach programu. Do konkursu zgłoszonych zostało aż 60 miast i każde z nich wciąż ma szansę na zwycięstwo! Wygra to, które zdobędzie najwięcej głosów proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Dzięki takiemu sposobowi przeliczania głosów, każda miejscowość, niezależnie od wielkości, ma równe szanse. Zwycięskie miasto zostanie nagrane z lotu ptaka w formie dodatkowego odcinka specjalnego, który zostanie zaprezentowany na antenie Planete+. Głosować można do wtorku, 26 września.

Głosowanie, szczegóły akcji i regulamin można znaleźć tutaj: https://twoje-miasto.planeteplus.pl/

„Polska z góry” to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny, który zabiera widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwala podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy. Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miejscowości z różnych rejonów Polski, a wśród sfilmowanych krain znalazły się m.in. poprzecinany siecią kanałów Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, największy w Europie pas ruchomych wydm nad Morzem Bałtyckim czy najpiękniejsze szlaki Karkonoszy. To niepowtarzalna i pierwsza w polskiej telewizji okazja, aby spojrzeć na nasz kraj z góry.