Poruszające się po 41 miastach i gminach Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii pojazdy komunikacji miejskiej obsługiwane przez Zarząd Transportu Metropolitalnego, będą miały ujednolicone barwy.

Regularne linie autobusowe będą żółte, specjalne – fuksjowe, tramwaje pozostaną czerwone, a trolejbusy będą żółto-zielone. To wspólna paleta barw dla pojazdów kursujących pod szyldem Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Wraz z logo Zarządu Transportu Metropolitalnego, na pojazdach pojawi się też logo Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii, metropolitalny piktogram danego miasta oraz logo operatora. Logo GZM znajdzie się po obu bokach w przedniej części burty pojazdu. Logo ZTM będzie tożsame z kolorem pojazdu i zostanie umieszczone na bocznych szybach. Z kolei autobusy będące własnością przedsiębiorstw komunikacji miejskiej będą mogły posiadać symbol miasta nad pierwszymi drzwiami. Znak ten musi być zgodny z piktogramami zamieszczonymi w systemie identyfikacji wizualnej GZM. Na autobusach i trolejbusach logo będzie w kolorze fuksji, natomiast na tramwajach – w kolorze żółtym. Aktualnie kursujące pojazdy pozostaną w starych barwach. Nowe kolory będą się pojawiać sukcesywnie, wraz z nowo kupowanymi pojazdami.

Obecnie żółte autobusy jeżdżą w PKM Gliwice i PKM Katowice, jednak i one będą wymagały zmiany kolorów, aby odcień był zgodny z identyfikacją wizualną Zarządu Transportu Metropolitalnego.