26 maja otwarty został Most 700-lecia Lublina. Zbudowany na rzece Bystrzycy znacznie ułatwi dojazd do stadionu Arena Lublin i okolic dworca kolejowego. To początek zmian w tej części miasta.

- Mało co tak nas cieszy, jak ta inwestycja. Po pierwsze skraca nam drogę do dworca i będzie go łączyć z dzielnicami. Po drugie dotrzymaliśmy słowa. Obiecaliśmy most i ul. Muzyczną na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2017 i dziś ona jest gotowa. Chciałbym podziękować za to wykonawcom i Zarządowi Dróg i Mostów - powiedział otwierając most Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Jest to jedno z wielu zadań, które chcemy zrealizować w 700-lecie nadania Lublinowi praw miejskich. Ponadto, za chwilę będziemy rewitalizować Park Ludowy, następnie będziemy budować kolejny odcinek ul. Lubelskiego Lipca 1980. Ten obszar całkowicie się zmieni. Możemy być z tego dumni - dodał prezydent.

Głównym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które współpracowało w konsorcjum z Lubelskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych S.A. i Intop Tarnobrzeg Spółka z o.o.