Ponad 400 mieszkań powstaje w Nowym Centrum Łodzi. Rozpoczęła się pierwsza inwestycja mieszkaniowa u zbiegu ulic Lindleya i Węglowej. Ma tu powstać tętniąca życiem dzielnica żyjącą całą dobę.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, prezes firmy Profbud Paweł Malinowski oraz reprezentanci firm współpracujących z deweloperem podpisali akt erekcyjny i wmurowali kamień węgielny pod budowę osiedla Primo.

- To szczególna dla mnie uroczystość. Długo czekaliśmy na pierwszą inwestycję mieszkaniową w Nowym Centrum Łodzi, które ma być dzielnicę żyjącą całą dobę i tworzącą centrum fajnego miasta, dlatego szalenie zależało nam, żeby obok inwestycji biurowych powstawały tu również inwestycje związane z miejscem zamieszkania i naszym codziennym życiem - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dziękując firmie Profbud za zaufanie i życząc pomyślności w realizacji przedsięwzięcia.

Odpowiedzialna za inwestycję warszawska firma Profbud po raz pierwszy realizuje projekt w Łodzi. - To nasza pierwsza łódzka inwestycja i mamy nadzieję, że tym projektem spełnimy oczekiwania łodzian, a Primo jako jedna z pierwszych nieruchomości mieszkaniowych pojawiających się w dynamicznie rozwijającym centrum Łodzi zmieni jego biurowo-korporacyjny charakter. Wszystkie nasze inwestycje staramy się projektować w spójnej koncepcji architektonicznej z okolicą, w której powstają i tak też się stało tym razem. Jestem więc przekonany, że Primo na stałe wpisze się w klimat modernistycznej Łodzi - mówi dyrektor ds. rozwoju biznesu Bohdan Szułczyński, wiceprezes zarządu Profbud.