W Lęborku powstało pierwsze w mieście rolkowisko połączone z zielonym terenem rekreacyjnym. Inwestycję wartą 798.885 zł wykonano w ramach dużego programu rewitalizacyjnego „Lębork Nowy Świat”.

Zakończyły się odbiory pierwszego w Lęborku rolkowiska połączonego z zielonym terenem rekreacyjnym przy Placu Piastowskim.

W ramach inwestycji wybudowano rolkowisko dla rowerzystów, rolkarzy czy fanów deskorolek. Asfaltowa droga o szerokości 1,5-2 metrów i powierzchni ok. 1400m2 oplata boisko i posiada dodatkową pętlę w parku zabezpieczoną barierami. To tu swoje pierwsze kroki na kółkach bezpiecznie mogą stawiać adepci jazdy na rowerze, wrotkach czy hulajnogach. W gruntownie przebudowanym parku postawiono 25 ławek, 11 koszy na śmieci oraz 18 stojaków na rowery przy boisku. Wyremontowano także wszystkie chodniki.

Park przy Placu Piastowskim stał się bezpieczniejszy m.in. dzięki postawieniu 13 nowych lamp parkowych. W ramach inwestycji zasadzonych zostało 40 drzew (klony, brzozy płaczące, wiśnie kuliste, sosny czarne, jodły kaukaskie, platany kuliste i dęby szypułkowe) oraz ok. 3600 krzewów i krzewinek (azalie, róże rabatowe, różaneczniki, berberysy, tawuły, trzemieliny, pęcherznice, derenie, ligustry, irgi, kosodrzewiny i jałowce). Całość uzupełnia trawa i kora.
Inwestycję wartą 798.885 zł wykonano w ramach dużego programu rewitalizacyjnego „Lębork Nowy Świat”.