Trwają konsultacje Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na temat projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Kolejne spotkania odbędą się m.in.: w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Kielcach.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zorganizowało serię spotkań konsultacyjnych projektu kodeksu urbanistyczno-budowlanego, także dla samorządowców. Pierwsze spotkania odbyły m.in. w Katowicach - 7 listopada, Wrocławiu - 8 listopada i Rzeszowie - 14 listopada.

Kolejne spotkania zaplanowano m.in. w Gdańsku - 18 listopada, Bydgoszczy - 22 listopada, Poznaniu - 23 listopada, Kielcach - 29 listopada, Szczecinie - 1 grudnia. Cykl konferencji podsumuje spotkanie w Warszawie, które odbędzie się 16 grudnia 2016 r.

Ze względu na zakres przyjętych w kodeksie zmian, Minister Infrastruktury i Budownictwa zdecydował o wydłużeniu konsultacji publicznych, co gwarantuje możliwość pełnej partycypacji społecznej w procesie legislacyjnym.

Kodeks urbanistyczno-budowlany, którego projekt opracował resort infrastruktury i budownictwa, usystematyzuje proces inwestycyjny. 24 października 2016 r. spotkaniem w Krakowie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpoczęło serię spotkań konsultacyjnych projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Są one elementem pogłębionych konsultacji publicznych. Wśród gości zaproszonych na spotkanie znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele samorządów zawodowych z Małopolski.