Konin - Samorządowo-sportowe emocje
Blisko 60 graczy z całego kraju stanęło na starcie VIII Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie, które odbyły się 21-24 czerwca br. w Koninie.

Samorządowo-sportowe emocje

Blisko 60 graczy z całego kraju stanęło na starcie VIII Mistrzostw Polski Samorządowców w tenisie, które odbyły się 21-24 czerwca br. na pięknych korach przy ulicy Sosnowej w Koninie.

Emocji, spodziewanych, ale i zaskakujących rozstrzygnięć nie brakowało. Jeszcze dzień przed mistrzostwami korty zalała potężna ulewa i wydawało się, że po raz pierwszy w historii tych zawodów trzeba będzie zacząć rozgrywki pod dachem. Aura jednak i tym razem była wyjątkowo łaskawa dla samorządowców.

Na kortach rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych, w grze deblowej oraz w turnieju pocieszenia. Osobną kategorię tworzyli VIP-owie, czyli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, przewodniczący rad i ich zastępcy. W tej najliczniejszej grupie, po raz szósty z rzędu triumfował Wiesław Steinke – przewodniczący Rady Miasta Konina. W finale bardzo zacięty opór postawił mu 67-letni starosta powiatu elbląskiego – Sławomir Jezierski, który już zapowiedział, że do Konina przyjeżdżać będzie także na emeryturze. Trzecie lokaty wśród VIP-ów dla ponad 30 lat młodszego od Jezierskiego Rafała Kowalczyka (wójta Wąsewa) oraz Marka Kumora (przewodniczącego Rady Gminy Bojszowy).

W kategorii do 45 lat, podobnie jak rok wcześniej, w finale zagrali Daniel Bednarek z Kleczewa i Łukasz Judek z Poznania. Ponownie, ale minimalnie, bo w tie-breaku, lepszy był Bednarek. Trzecie lokaty wywalczyli Jędrzej Solarski z Poznania i Krzysztof Wiśniowski z Zakopanego.

W grupie 45 – 54 lat, zgodnie z oczekiwaniami, po raz czwarty w Koninie triumfował Piotr Kaczmarczyk ze Świdnicy, ale dopiero po przegraniu pierwszego finałowego seta, znalazł sposób na grającego nietypowy tenis Jarosława Mazura z Koła. Mazur okazał się sporą niespodzianką tych mistrzostw, bo w półfinale pokonał wyżej rozstawionego Zbigniewa Iciaszka z Konina. Drugie trzecie miejsce w tej grupie wywalczył Artur Gałach z Łukowa.

Wśród najstarszych zawodników, którzy pojawili się w Koninie najlepszy był Janusz Konert z Elbląga, który w finale zdetronizował ubiegłorocznego zwycięzcę – Tadeusza Rybińskiego z Gorzowa Wlkp. Na najniższym stopniu podium stanęli: Zbigniew Madoński z Murowanej Gośliny oraz Michał Słota z Katowic.

Aż 23 pary stanęły na starcie turnieju deblowego. Triumfowali, powtarzając sukces sprzed roku, Judek i Solarski z Poznania, ale w finale dość niespodziewanie grali ze ,,sklecenymi naprędce”- Kaczmarczykiem i Jerzym Conradim z Redy. Trzecie lokaty dla par: Iciaszek/Adam Stańczuk z Gorzowa oraz Bednarek/Steinke. Turniej pocieszenia wygrał Jarosław Dobrowolski ze Słupcy.

Podczas losowania nagród pośród wszystkich uczestników i gości turnieju najwięcej szczęścia mieli Michał Słota z Katowic (voucher dla 2 osób w Krainie Konferencji i Wypoczynku Olandia) oraz Zbigniew Iciaszek z Konina (rower górski ufundowany przez Hydrostal Konin).

Mistrzostwa odbyły się pod honorowymi patronatami: prezesa Związku Miast Polskich – Ryszarda Grobelnego oraz prezydenta Konina – Józefa Nowickiego, który długo oglądał mecze finałowe i wręczał laury najlepszym. Oprócz Miasta Konin, Konińskiego Klubu Tenisowego oraz MOSiR-u Konin imprezę współorganizowali i współfinansowali: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich, Miasto i Gmina Kleczew.