Fundacja Orły Sportu zaprasza na ogólnopolską konferencję na temat finansowania lokalnego sport, która odbędzie się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki 28 maja w Warszawie.

Fundacja Orły Sportu zaprasza do uczestnictwa w ogólnopolskiej Konferencji „Sportowa Gmina – jak finansować lokalny sport”. Przedsięwzięcie organizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki odbędzie się w dniu 28 maja 2019 r. o godz. 9:00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Fundacja Orły Sportu, wcześniej znana pod nazwą Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, została utworzona w 1991 roku. Jej celem jest rozwój systemu sportu dla wszystkich. Swoje działania Fundacja realizuje podnosząc kompetencje animatorów sportu, organizując szkolenia, eventy sportowe oraz turnieje dla dzieci i młodzieży. Ważnym elementem działalności Fundacji jest rządowy program Lokalny Animator Sportu, który wspiera działania podejmowane na bazie Moje Boisko – Orlik 2012, a także zapoznanie się ze społecznym odbiorem sportu dzięki prowadzonym badaniom socjologicznym.

Tegoroczna konferencja poświęcona jest zagadnieniom związanym ze wzmacnianiem, upowszechnianiem oraz finansowaniem sportu w każdej Gminie. Wydarzenie stanowi ważne forum wymiany doświadczeń i nowych rozwiązań również w obszarze współpracy z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie popularyzowania sportu.

Rejestracja dla wszystkich przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego odbywa się pod adresem internetowym www.orlysportu.pl

Program Konferencji obejmuje:
1. Imprezy sportowe na bazie Moje Boisko – Orlik 2012 → Animator Roku 2018
2. Raport – finansowanie sportu przez JST
3. Strategia Rozwoju Sportu w gminie
4. Legia Soccer Schools – sportowy rozwój najmłodszych
5. Pozyskiwanie zewnętrznych środków na sport w gminie
6. Gmina a NGO w rozwoju sportu
7. Sportowe akademie – siatkówka/piłka ręczna