Nastąpiła kolejna zmiana miejsca pożegnania Śp. Pawła Adamowicza. Spotkanie samorządowców odbędzie się 18 stycznia o godz. 15.00 w Sali BHP.

Szanowni Państwo Burmistrzowie i Prezydenci,
Przewodniczący Rad, Delegaci Miast Członkowskich.

W związku z decyzjami podejmowanymi na bieżąco przez Władze Miasta Gdańska i dużą liczbą zgłoszeń nastąpiła kolejna zmiana miejsca pożegnania Śp. Pawła ADAMOWICZA w piątek, 18 stycznia br. w Gdańsku.

Nasze spotkanie będzie miało miejsce w Sali BHP (wejście z Placu Solidarności, obok pomnika i Europejskiego Centrum Solidarności, przez dawną bramę Stoczni Gdańskiej ), o godz. 15.00, według wcześniej ustalonego przebiegu:
- wystąpienie wiceprezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz,
- wystąpienia prezesów/przedstawicieli korporacji samorządowych,
- indywidualne wystąpienia samorządowców, odczytanie wybranych kondolencji zagranicznych.

Przypominamy, że celem spotkania, które będzie wspólne z zebraniami organów oraz obecnością delegacji innych krajowych i regionalnych korporacji samorządowych (w tym Rady Unii Metropolii Polskich), będzie pożegnanie przez środowisko samorządowe Śp. Pawła Adamowicza w przeddzień Jego pogrzebu.

Trumna z ciałem Pana Prezydenta będzie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności, skąd o 17:00 nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Mariackiej.

Dlatego po naszym wspólnym spotkaniu w Sali BHP przejdziemy pod ECS, gdzie - wraz z pocztami sztandarowymi z tych miast, które je wystawią - utworzymy szpaler przy wyjściu z ECS.

Po odprowadzeniu Pana Prezydenta do Bazyliki i ewentualnym udziale we Mszy św. zaplanowana jest kolacja w Hotelu Mercure Stare Miasto (ul. Jana Heweliusza 22), ok. godz. 20:00.

Pogrzeb Prezydenta Pawła Adamowicza (sobota, 19 stycznia w Bazylice Mariackiej o godz. 12:00) będzie ostatecznie miał charakter prywatny z elementami państwowymi (udział Prezydenta RP i Premiera). Obecnie trwają uzgodnienia organizatorów ze Służbą Ochrony Państwa (dawniej BOR), m.in. w sprawie zorganizowania naszego udziału w pogrzebie.

Przypominamy, że nie jest przewidziane składanie kwiatów (wieńców) ani zapalanie zniczy - zamiast tego Rodzina prosi o składanie datków na Hospicjum im. ks. Dutkiewicza lub na WOŚP.

Pomoc w organizacji naszych spotkań zapewnia w imieniu Miasta Biuro Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot, z Panem Dyrektorem Michałem Glaserem na czele. Osobą do kontaktu w Biurze OM G-G-S jest Pani Weronika Michałowska tel. 517-056-156